fbpx

II Wrocławska Konferencja Sekwencjonowania Następnej Generacji (NGS)

NGS, czyli sekwencjonowanie następnej generacji jest również nazywane sekwencjonowaniem III generacji. To rewolucyjna technika wykorzystywana w diagnostyce molekularnej, która coraz częściej znajduje zastosowanie w analizach kwasów nukleinowych. W zależności od wykorzystywanej platformy przebieg sekwencjonowania wygląda różnie, jednak wspólnym etapem jest izolacja DNA, a następnie tworzenie biblioteki.  Jest to dziedzina, do której zalicza się sekwencjonowanie nanoporowe, którym zajmujemy się na co dzień. Dlatego nie mogło nas zabraknąć we Wrocławiu, stolicy Dolnego Śląska.

 II Wrocławska Konferencja Sekwencjonowania Następnej Generacji odbyła się 26 października 2018 roku w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN. Skupiła wielu praktyków i pasjonatów najnowszych rozwiązań w genomice. Przedstawiciele genXone także podzielili się swoim doświadczeniem z zakresu NGS.

NGS - konferencja we Wrocławiu

W swoim wystąpieniu dr Grzegorz Nowicki, specjalista ds. badań i rozwoju w genXone SA wygłosił prezentację na temat: „Zastosowanie sekwencjonowania nanoporowego w analizie zrównoważonych rearanżacji genomów -przypadki kliniczne”. Natomiast dr Maciej Sykulski, bioinformatyk  genXone SA, zaprezentował temat:  „Identyfikacja bakterii do poziomu szczepu metodą ON-rep-seq”.

0