fbpx

Mobilny Pawilon Laboratoryjny – funkcjonalność i bezpieczeństwo

Światowa sytuacja epidemiologiczna związana z koronawirusem SARS-CoV-2 sprawiła, że branża biotechnologiczna jeszcze intensywniej zaczęła sięgać po nowe, innowacyjne rozwiązania, aby zwiększyć produktywność i bezpieczeństwo wykonywanych prac. Jednak niekiedy okazuje się, że te najbardziej pomocne metody wcale nie muszą być skomplikowane.

Innowacja w zasięgu ręki
W obliczu pandemii okazało się, że największym wyzwaniem laboratoriów molekularnych jest ich przepustowość, czyli maksymalna ilość badań, jakie mogą zostać przeprowadzone w określonym czasie oraz zapewnienie pełnego bezpieczeństwa podczas odbioru próbek z transportu i zmiany zespołów laborantów. genXone poradziło sobie z tym problemem w wydawałoby się trywialny, ale jednak niezawodny sposób. W maju 2020 roku spółka zainwestowała w Mobilny Pawilon Laboratoryjny, wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt. Projekt powstał z pomysłu diagnostów, a zatem w pełni odpowiada potrzebom pracowników laboratorium umożliwiając sprawny przebieg procesu badania molekularnego. W konsekwencji całość badań w kierunku identyfikacji koronawirusa SARS-CoV-2 została przeniesiona do mobilnego pawilonu, co z jednej strony zagwarantowało znaczne zwiększenie przepustowości wykonywanych badań diagnostycznych, ale przede wszystkim pełne bezpieczeństwo pracy.

Mobilny Pawilon Laboratoryjny
Aktualnie, dzięki inwestycji w Mobilny Pawilon Laboratoryjny oraz wyposażeniu go w dodatkowe urządzenia laboratoryjne, spółka ma możliwość wykonania nawet do 1.000 badań diagnostycznych w ciągu jednej doby. Wszystkie zespoły pracowników laboratorium mają również możliwość swobodnie zmieniać się na stanowiskach pracy w ciągu dnia, a proces dostarczenia próbek do badań nie jest obarczony kontaktem z niewyspecjalizowanym personelem – próbki trafiają bezpośrednio do zlokalizowanego w przestrzeni otwartej pawilonu.

Ogromnym atutem tego prostego rozwiązania jest mobilność. Oprócz spełnienia dwóch warunków, czyli dostępu do standardowych mediów i skrawka pustej powierzchni, nie są wymagane żadne inne komponenty. To funkcjonalne rozwiązanie pozwoliło genXone przekroczyć ilość 20 tysięcy wykonanych badań identyfikujących zarażenie COVID-19 w niespełna 2 miesiące po uruchomieniu pawilonu.

0