fbpx

Badania COVID-19 i punkt pobrań w Poznaniu

Gdzie wykonać badanie w kierunku identyfikacji koronawirusa SARS-CoV-2? Gdzie można pobrać wymaz na test COVID-19? Jak przygotować się do wymazu? Takie pytania padają coraz częściej, dlatego w poniższym artykule odpowiadamy na wszystkie wątpliwości.

Test COVID-19 – gdzie kupić i ile kosztuje?

Na sklepie internetowym genXone oferujemy badanie na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, które identyfikuje aż 4 charakterystyczne dla tego wirusa geny. Oprócz samego testu COVID-19 dostępny jest również rozbudowany panel diagnostyczny, który wykrywa koronawirusa oraz 17 innych, najczęściej występujących wirusów. Dzięki wykonaniu takiego testu otrzymujemy jednoznaczną odpowiedź, czy zainfekował nas SARS-CoV-2 czy inny wirus. Takie badanie szczególnie polecamy w sytuacji kiedy występują niejednoznaczne, grypopodobne objawy, a możliwość zarażenia koronawirusem nie jest stanowczo pewna.

Test COVID-19 dostępny jest w cenie 350 zł, natomiast test COVID-19 plus 17 innych wirusów oferujemy w cenie 550 zł. W ramach tych cen gwarantujemy: molekularne badanie real-time PCR, a także pobranie wymazu w punkcie pobrań.

Poznań – gdzie pobrać wymaz w kierunku koronawirusa?

Prawidłowe pobranie wymazu z gardła i nosa lub nosogardzieli jest kluczowe w badaniu COVID-19. Właśnie dlatego wymazy powinny być pobierane przez wykwalifikowany personel przy zachowaniu odpowiednich zabezpieczeń. Właśnie dlatego wymazy należy pobrać w odpowiednio przygotowanych punktach pobrań. Kupując badanie poprzez sklep internetowy genXone wymaz można pobrać w niebieskim pawilonie zlokalizowanym przy szpitalu miejskim pod adresem: Poznań ul. Mickiewicza 2, wejście od strony ulicy Zacisze. Po zakupie badania dostępne do pobrania są szczegółowe informacje o procedurze pobrania wymazu, sposobie zapisania się na wymaz i wszelkich zaleceniach.

Punkt pobrań otwarty jest w godzinach:

Pacjenci kierowani przez NFZ: poniedziałek – piątek  15:00 – 18:00; sobota – niedziela  8:00 – 10:00.

Przyjęcia prywatne: poniedziałek – piątek  18:00 – 20:00; sobota – niedziela  10:00 – 13:00.

Jak się przygotować do wymazu COVID-19?

Bardzo ważne jest, aby przed pobraniem wymazu pamiętać o kilku ważnych zasadach. Otóż wymaz z gardła powinien być pobrany po upływie co najmniej 3 godzin od ostatniego posiłku. Przed pobraniem materiału nie należy myć zębów, stosować płynów do płukania jamy ustnej, tabletek do ssania, czy też  gum do żucia. Wymaz  z nosa i nosogardzieli natomiast, powinien być pobrany po zachowaniu co najmniej 2 godzinnego odstępu od zaaplikowania donosowych środków przeciwdrobnoustrojowych (kropli, maści, aerozoli). Przed pobraniem materiału nie należy również przepłukiwać ani wydmuchiwać nosa.

Takie przygotowanie do pobrania wymazu zapobiega przed uzyskaniem ewentualnego wyniku niediagnostycznego. Wynik niediagnostyczny oznacza, że w próbce znalazły się inhibitory reakcji (molekuły), które uniemożliwiają identyfikację patogenu. Takimi „blokerami” mogą być na przykład cząsteczki jedzenia, napoju, a nawet niektóre leki. Dlatego, jeśli zostały zachowane powyższe zalecenia, a mimo wszystko wynik okazał się niediagnostyczny, to warto taką sytuację skonsultować z lekarzem, aby wykluczyć potencjalne przeszkody w kolejnym badaniu.

0