fbpx

O Nas

O NAS

nagrody zespołu genXone

Specjalizujemy się w sekwencjonowaniu NGS (ang. next generation sequencing) oraz diagnostyce medycznej. Jesteśmy pierwszym w Polsce i jednym z pierwszych dziesięciu na świecie laboratoriów wykorzystujących technologię sekwencjonowania nanoporowego w wielu obszarach nauki, biznesu i medycyny. Współpracujemy jako partner komercyjny z firmą Oxford Nanopore Technologies – światowym liderem innowacji biotechnologicznych (www.nanoporetech.com) i posiadamy pełne certyfikacje ONT.

Pracujemy w dynamicznym i zgranym zespole ambitnych ekspertów. A prywatnie? 😉 Mamy łącznie 28 cudownych dzieci, 5 kotów i 5 psów. Technologie sekwencjonowania są oczywiście naszą pasją, a oprócz tego także: break-dance, boogie -woogie, taniec ludowy, fotografia, muzyka, joga, fitness, podnoszenie ciężarów, triathlon, judo, boks. Zajmuje nas także turystyka off-roadowa, łowiectwo, wędkarstwo, jazda na rowerze, na nartach, na łyżwach, dietetyka, kuchnia, zdrowe odżywianie i podróże. Członkowie naszego zespołu zwiedzili łącznie aż 43 kraje.

Liderzy naszej firmy

dr Michał Kaszuba

dr Michał Kaszuba
dr Michał Kaszuba

Prezes genXone, główny pomysłodawca i współzałożyciel firmy, innowator i przedsiębiorca, absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (Wydział Biologii) oraz Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN (doktor nauk rolniczych). Posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów badawczo-rozwojowych w zakresie biologii oraz genetyki.

Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany za swoje osiągnięcia. Michał Kaszuba jest laureatem Nagrody Marszałka Województwa Wielkopolskiego w kategorii Mikro Przyszłości (2007r.), a także dwukrotnym finalistą znanego konkursu Ernst & Young w kategorii Nowy Biznes    (2009 i 2010).

Doświadczenie zawodowe:
2016: pomysłodawca i współzałożyciel genXone S.A.
2010: prezes Zarządu i współwłaściciel NewLab System Sp. z o.o.
2010-2014: prezes Zarządu Inno-Gene SA. W tym okresie spółka zrealizowała wiele projektów rozwojowych i wdrożyła innowacyjne rozwiązania w zakresie genetyki
2006 – 2014: współzałożyciel i Członek Zarządu Centrum Badań DNA sp. z o.o.

prof. Łukasz Krych

dr Łukasz Krych
prof. Łukasz Krych

Dyrektor ds. Badań i Rozwoju w genXone S.A, inicjator oparcia działalności na technologii nanoporowej. Uzyskał doktorat na Uniwersytecie w Kopenhadze (Dania, 2011-2014), odbył staż podoktorski w ETH Zurich (Szwajcaria, 2016/2017), a równocześnie od 2014 roku kontynuuje staż podoktorski na Uniwersytecie w Kopenhadze. W latach 2008-2010 był asystentem ds. badań i rozwoju w Centrum Badań DNA w Poznaniu. Jest autorem 58 publikacji w międzynarodowych czasopismach; indeks H. 22

Prof. Łukasz Krych posiada silne i międzynarodowe zaplecze akademickie, a także doświadczenie w szerokim zakresie technik molekularnych oraz analizie danych NGS. Jego główne obszary badawcze to m.in.:

  • badanie związku między mikrobiomem jelitowym a zdrowiem i chorobami w modelach ludzkich oraz zwierzęcych.
  • molekularne metody genetyczne i klasyczne metody mikrobiologiczne do wykrywania, identyfikacji i charakteryzowania złożonych kompleksów mikroorganizmów.
  • wykrywanie bakterii, drożdży oraz fagów związanych z przetwarzaniem żywności i patogenami żywności.
  • badanie wpływu diety na skład mikrobiologiczny w modelach in vivo oraz in vitro przewodu żołądkowo-jelitowego ssaków.
  • opracowanie i optymalizacja protokołów dla sekwencjonowania drugiej (Illumina, MiSeq, NextSeq) i czwartej (Oxford Nanopores) generacji oraz high-throughput qPCR.
  • badania i rozwój nowoczesnych testów molekularnych stosowanych w diagnostyce chorób genetycznych i detekcja patogenów.
  • analiza danych NGS obejmująca sekwencjonowanie amplikonów, metagenomów i ich adnotację (Qiime, C ++, R, Matlab, bash).
  • montaż sprzętowy i zarządzanie oprogramowaniem na komputerach zbudowanych na zamówienie.
  • budowa zestawów obliczeniowych opartych na Uniksie do zaawansowanej analizy danych, w tym serwerów.
0