genXone powiększa Zarząd o dwie osoby: Agatę Kozioł-Jaworską oraz Jolantę Kołodziejczyk

Działająca w branży biotechnologicznej spółka genXone powiększa zarząd o dwie nowe osoby – Agatę Kozioł-Jaworską oraz Jolantę Kołodziejczyk. Rozszerzenie składu zarządu z dwóch do czterech osób jest podyktowane intensywnym rozwojem spółki, związanym z rozbudowywaniem jej obszarów aktywności oraz rozszerzania relacji ze stałymi i nowymi partnerami biznesowymi. Wprowadzenie nowych osób do zarządu będzie gwarancją efektywnego funkcjonowania wszystkich działów firmy oraz zachowania odpowiednich proporcji zarządczych pomiędzy obszarem badawczym i biznesowym.

Systematyczny rozwój spółki sprawia, że genXone stale rozszerza zakres prowadzonych przez siebie badań i projektów. Rada nadzorcza zdecydowała się więc powiększyć zarząd o dwie nowe osoby, których kompetencje zarządcze i naukowe mają doprowadzić do dodatkowego zwiększenia efektywności działań wszystkich zespołów pracowniczych.

– W genXone widzimy ogromną potrzebę zagospodarowania obszarów operacyjnych i rozwoju, których nie uda się rozwinąć bez osób o odpowiednich kompetencjach. Wyposażenie nowych członków zarządu w większe możliwości decyzyjne pozwoli usprawnić naszą działalność, a także pozytywnie wpłynie na prowadzone przez nas projekty. Mamy też dodatkową satysfakcję, że dołączamy do grona tych giełdowych spółek, w których zarządach zasiadają kobiety, a w naszym składzie mamy teraz aż dwie niezwykle kompetentne Panie – powiedział Michał Kaszuba, prezes genXone.

Decyzją rady nadzorczej, Agata Kozioł-Jaworska została powołana na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. operacyjnych, a Jolantę Kołodziejczyk wybrano na Wiceprezesa Zarządu ds. rozwoju.

Agata Kozioł-Jaworska jest obecna w genXone od 2016 roku, gdzie dotychczas pełniła funkcję Dyrektora Zarządzającego. Doświadczenie zawodowe zbiera od 1997 roku. W 2000 roku objęła stanowisko konsultanta ds. wdrażania systemów jakościowych w Centrum Doradztwa Jakościowego, a następnie została kierownikiem działu kontroli jakości w Royal Brinkers Polska. W 2009 roku przeszła do Centrum Badań DNA jako Pełnomocnik Zarządu ds. Zarządzania Jakością. W latach 2011-2014 była Kierownikiem Biura Zarządu w Inno-Gene S.A. Od 2012 roku jest członkiem Zarządu i wspólnikiem NewLab Systems. Ukończyła Politechnikę Poznańską.

Jolanta Kołodziejczyk jest nową osobą w strukturach genXone. Od 2003 roku pracowała w Diagnostyka S.A., gdzie ostatnio obejmowała stanowisko zastępcy Dyrektora Sprzedaży. Do 2019 roku pełniła funkcję prezesa zarządów spółek największej polskiej sieci niepublicznych zakładów patomorfologicznych: Diagnostyka Consilio oraz Histamed Diagnostyka Consilio. W latach 2004-2009 była Prezesem Fundacji Akademia Nowoczesnej Diagnostyki. Z wykształcenia jest doktorem nauk biologicznych. Ukończyła Uniwersytet Jagielloński.

Branża biotechnologiczna, jak zauważają specjaliści, jest sektorem o bardzo dużym udziale kobiet. W spółce genXone od samego początku kobiety dominowały zarówno na stanowiskach związanych z pracą w laboratorium, jak i w obszarze biznesowym. Według danych Eurostatu w trzecim kwartale 2020 roku w Polsce kobiety stanowiły 44 proc. kadry menedżerskiej, co było drugim najwyższym wynikiem w Unii Europejskiej.

https://strefainwestorow.pl/wiadomosci/20220209/genxone-powieksza-zarzad-o-dwie-osoby-agate-koziol-jaworska-oraz-jolante
https://www.rynekzdrowia.pl/Farmacja/Agata-Koziol-Jaworska-i-Jolanta-Kolodziejczyk-w-zarzadzie-genXone,229378,6.html