Jesienne aktualności

Z radością informujemy, że wystartowała strona https://nanobiome.pl/ !

Strona to kolejny krok w komercjalizacji naszego flagowego projektu Nanobiome. Witryna ma być źródłem wiedzy o mikrobiocie jelitowej, a docelowo oczywiście także sklepem, gdzie nasi Pacjenci będą mogli zakupić badanie mikrobioty. Serdecznie zapraszamy do śledzenia strony. Dietetyków zainteresowanych współpracą w ramach projektu zapraszamy do kontaktu: wspolpraca@nanobiome.pl

Z kolei współpraca z Małopolskim Centrum Biotechnologii w Krakowie i prowadzone w jej ramach sekwencjonowania zaowocowały publikacją naukową na temat odkrytych delecji w genomie SARS-CoV-2. Znaczenie tej mutacji wymaga dalszych analiz, ale tak istotne zmiany w materiale genetycznym koronawirusa stanowią najlepsze potwierdzenie, że SARS-CoV-2 zmienia się bardzo szybko i obecnie mamy do czynienia z zupełnie innym wirusem niż na początku pandemii.

Bardzo dobrze układa się współpraca ze stacjami sanitarno-epidemiologicznymi. Dostarczamy odczynniki i wsparcie merytoryczno-techniczne zgodnie z zapotrzebowaniem.

Zakończyliśmy tegoroczny program stażowy dla bioinformatyków. Praktyki zostały bardzo dobrze ocenione przez studentów, co nas bardzo cieszy. Promowanie bioinformatyki to tworzenie szans rynkowych, a wspieranie i rozwój kadr polskiej biotechnologii ma ogromne znaczenie dla przyszłości naszego rynku.

Działamy także lokalnie! W ramach porozumienia z Gminą Tarnowo Podgórne, gdzie mieści się jeden z naszych Punktów Pobrań, jej mieszkańcy mogą skorzystać z dedykowanej oferty. Szczegóły znajdują się w linku.