Umowa z MCB Uniwersytetu Jagiellońskiego

Ostatni miesiąc był niezwykle intensywnym czasem dla spółki. Osią działań był projekt sekwencjonowania genomu koronawirusa. Nasza działalność spotkała się z dużym zainteresowaniem rynku, co zaowocowało współpracą handlową, a przede wszystkim włączeniem spółki w ogólnopolski projekt monitorowania zmienności koronawirusa. Projekt koordynowany jest przez Małopolskie Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nasze zaplecze technologiczne oraz doświadczenie zespołu badawczo -rozwojowego pozwala nam deklarować wysoką przepustowość laboratorium i pełną gotowość do wykonywania sekwencjonowania.

Ponadto zespół B+R przekazał już prawie 400 rekordów na temat genomów koronawirusa do międzynarodowej bazy GISAID, w tym 30 rekordów potwierdzających „brytyjską” odmianę koronawirusa (B.1.1.7) oraz 1 „południowoafrykański” (B.1.351). O szczegółach pisała między innymi Gazeta Wyborcza.

Z kolei specjaliści z Laboratorium Diagnostyki Molekularnej obserwują wzmożone zainteresowanie usługami testowania w kierunku SARS-CoV-2.