KONTROLA ZANIECZYSZCZENIA POWIERZCHNI KORONAWIRUSEM SARS-CoV-2

Badanie potwierdzające lub wykluczające źródło zakażenia COVID-19 na powierzchniach w sklepie, przychodniach, czy miejscach pracy.

Od początku pandemii mówi się o tym, że koronawirus SARS-CoV-2 może pozostawać stabilny na różnych powierzchniach tworząc w ten sposób potencjalne źródła zarażenia. W odpowiedzi na te wątpliwości genXone przeprowadziło badania identyfikujące obecność materiału genetycznego wirusa w wymazach pobranych z różnych przedmiotów należących do osób chorych (np. telefon komórkowy) czy też często dotykanych miejsc publicznych (np. klamki drzwi). Wykonana próba wykazała obecność koronawirusa SARS-CoV-2 na powierzchniach, co potwierdza, że może się on rozprzestrzeniać również poprzez kontakt z wszelkimi przedmiotami.

Dlatego wychodząc naprzeciw pojawiającym się potrzebom rynku, włączyliśmy do oferty badanie, które może potwierdzić lub wykluczyć źródła potencjalnego zakażenia COVID-19, a także ocenić skuteczność stosowanych metod dezynfekcji powierzchni. Usługa dedykowana jest więc wszystkim podmiotom, których oddziały są dostępne publiczne jak np. sklepy, przychodnie, czy wszelkie miejsca usługowe, ale również zakłady produkcji i miejsca pracy.

W zależności od potrzeb klienta i badanej powierzchni stosowana jest konkretna procedura pobrania wymazu. W przypadku zainteresowania usługą prosimy o kontakt pod adresem email: bok@genxone.eu. Dokładna oferta zostanie przygotowana w oparciu o ustalone szczegóły badania.