Projekt NANOBIOME nagrodzony w konkursie Innowacyjni dla Wielkopolski

genXone, dynamicznie rozwijająca się spółka z branży biotechnologicznej, została nagrodzona w konkursie „i – Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski”. To wyjątkowe wyróżnienie dla firm, które poprzez swoją kreatywność i otwartość na nową myśl naukową wprowadzają na rynek innowacyjne rozwiązania. Spółka została nagrodzona za swój autorski, unikatowy projekt NANOBIOME – polskie badania mikrobiomu jelitowego, w kategorii Inteligentne Specjalizacje dla Wielkopolski.

Nagrodzone w konkursie organizowanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego badanie NANOBIOME autorstwa specjalistów z genXone to najbardziej szczegółowa i wiarygodna ocena stanu ludzkiej mikrobioty jelitowej z wykorzystaniem metody całogenomowego sekwencjonowania w technologii nanoporowej. Jest to narzędzie wspierające przede wszystkim dietetyków czy gastroenterologów. Badanie dostępne jest w sprzedaży na stronie www.nanobiome.pl.

– Jesteśmy dumni, że nasz flagowy projekt został wyróżniony tak prestiżową nagrodą, ale przede wszystkim czujemy ogromną satysfakcję z efektów pracy całego naszego zespołu. Wierzymy, że badania takie jak NANOBIOME  są kluczowe dla rozwoju nowych obszarów nauki i diagnostyki ludzkiej mikrobioty, od której jak wiadomo zależy prawidłowe funkcjonowanie każdego z nas. Oczywiście nie zaprzestajemy działać i zgodnie z założonym wcześniej celem będziemy dążyć do rozbudowy bazy wiedzy o mikrobiomie jelitowym i jego zależności z prawidłowym funkcjonowaniem organizmu, czy też konkretnymi jednostkami chorobowymi – powiedział Michał Kaszuba, Prezes Zarządu genXone.

Głównym celem konkursu „i – Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” jest budowa marki Wielkopolska, której nowoczesność opiera się na silnych i aktywnych podmiotach gospodarczych. Organizatorzy oferują pomoc w dalszym rozwoju i promocji najbardziej innowacyjnych projektów. Nagroda jest też motywacją dla organizacji, które dążą do ciągłego wykorzystywania badań naukowych w praktyce, tworząc nowe koncepcje i wynalazki.

Nagrodzone w obecnej edycji produkty i usługi stanowią konkurencyjną ofertę, która ma zdaniem organizatorów konkursu sprostać wyzwaniom rynku i oczekiwaniom klientów. Wyróżniają się one także potencjałem rozwojowym. Kapituła konkursu doceniła również niezbędną siłę laureatów w prowadzeniu działalności gospodarczej w skomplikowanych warunkach naznaczonych piętnem pandemii Covid-19. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 30.000 zł, statuetkę wraz z dyplomem oraz wsparcie promocji podczas wydarzeń o charakterze gospodarczym, organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

https://strefainwestorow.pl/wiadomosci/20211222/spolka-genxone-z-prestizowa-nagroda-marszalka-wojewodztwa-wielkopolskiego-za

Genxone

https://www.umww.pl/poznajmy-zwyciezcow-konkursu-i-wielkopolska-innowacyjni-dla-wielkopolski